Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Січень » 28 » 29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут
21:31
29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут
Бій під Кру́тами відбувся 29 січня 1918 року, тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом Червоної Гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном з київських курсантів і козаків «Вільного козацтва» і на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.
Їх було триста – студенти та гімназисти. Проти них були тисячі – солдати, фронтовики та матроси більшовицької армії. Нерівний бій. Бій під Крутами, який на декілька днів віддалив захоплення Києва. Втрати сягали: до 250 юнаків, одна рота (до 30 людей) студентів і 10 старшин. Бойовий наказ наша молодь виконала.Київ було захоплено у лютому, а вже у березні столицю УНР було звільнено. Тільки тоді почали розшукувати тіла молодих людей, які загинули під Крутами. Вдалося знайти лише 30 скалічених тіл юнаків, більшість з яких урочисто поховали у братській могилі у Києві на Аскольдовому цвинтарі.
„Стримайте ж ваші сльози, які котяться: ці юнаки поклали свої голови за визволення Вітчизни, і Вітчизна збереже про них вдячну пам’ять на віки вічні”, — сказав Президент УНР Михайло Грушевський під час поховання героїв.
І в нашій школі були проведені такі заходи щодо відзначення Дня пам'яті Героїв Крут:
 
1. Тематична лінійка для учнів 1-9 класів.  Оформлення стенду - 9 клас.
 
2. Виховна година "Герої Крут". 5-9 класи, бесіди для учнів 1-4 класів
 
3. Перегляд документального фільму "Герої України. Крути Перша Незалежність". 7-9 класи
Переглядів: 139 | Додав: mirolubivskaschool | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar